ZO ŽIVOTA

Káva na terase

Posted on
Káva na terase

Občas si len tak sedím na terase, pijem kávu a akože vnímam prítomnosť. No myšlienky zalietavajú ďaleko a ďaleko a obrazy, ktoré vidím sú už dávno minulé. Po chvíli sa vrátim späť a viem, že je všetko tak, ako má byť. Veď jar je tu opäť.

RODINA a MOJE KORENE

Odkaz prastarých mám

Posted on
Odkaz prastarých mám_tradícia_vyšívanie krivou ihlou

Moja prastará mama bola chýrnou ponickou vyšívačkou. Spomienky na moje detstvo sú pretkané vyšívaním krivou ihlou. Ale až po 25 rokoch si uvedomujem talent, vášeň a majstrovstvo vo vyšívaných dečkách, obrusoch a krojov, ktoré mám schované doma v skrini. Ten odkaz prastarých mám.

Z PRÁCE

Blog o blogu – 2. časť

Posted on
Blog o blogu - časť 2

Nech sa páči – druhá časť informácií, aby sa blog stal vaším účinným nástrojom na webe. Bude to záhul, bude to stres, bude to i trochu nuda, lebo reč zvrtneme na SEO črty vášho blogu, spôsob vyjadrovania a perex. Verte, že keď si prečítate tieto 2 normostrany, budete na 2/3 cesty k dobrému blogu.

Z PRÁCE

Blog o blogu – 1. časť

Posted on
Blog o blogu - čo a prečo písať do blogu

Máte na webe blog? Blog je veľmi účinný nástroj, ale zlý pán. Hlavne, keď vládne on a nie vy. Ako často blog písať? Čo do neho písať? Prečo je titulok top? Priučte sa fenoménu písania blogov. Vytvárajte texty na blog, ktoré budú klienti zdieľať i pritiahne nových sledovateľov. Kde teda začať?

ZO ŽIVOTA

Spomienky, čo privialo lístie

Posted on
Spomienky čo odvialo lístie_hrabanie lístia

Jeseň mám rada. Keď hrabeme lístie či púšťame šarkanov, odkrývajú sa mi staré obrazy i nové poznania života. Zdanlivo obyčajný život mi nežne dáva svoje lekcie a vytvára nezabudnuteľné momenty. Tie sa časom premenia na krásne spomienky, ktoré sa oplatí rozprávať do sveta.

Nezaradené

7 (sedmoro) pre textovanie ako po masle

Posted on
Sedmoro pre textovanie ako po masle

Ak sa vás opýtam na písanie textov, odpovede budú rôzne. Isto budú príjemnejšie, keď vám s tým pomôžem. Sedmoro pre textovanie ako po masle vám prinesie nové podnety a otvorí cestu k rozprávaniu sa so zákazníkom. Lebo o tom je dobré písanie textov pre klientov – nachádzať odpovede na otázky, ktoré riešia zákazníci.

ZO ŽIVOTA

Čas plynie, žime tu a teraz

Posted on
Čas plynie - v každom okamihu sa deje niečo iné

Otrepané frázy alebo čarovné formulky – keď sa najviac ponáhľaš, zastav sa; vychutnávajte si prítomnosť, žite TU a TERAZ. Moja zvedavosť spoznávať a vedieť viac ma priviedla k top poznaniu – vnímať a využívať čaro prítomného okamihu. Som trochu poet, no ak sa nesústredíme na prítomnosť, uviazneme v minulosti alebo v budúcnosti.

RODINA a MOJE KORENE

Hrable musia byť dolu zubami

Posted on
Hrabanie sena - cez detstvo a spomienky uchovávam staré tradície - hrable musia byť dole zubami

Spomienky na detstvo sa spájajú s rôznymi činnosťami, s rôznymi ľuďmi a s rôznymi aktivitami. Keď vyrastáte na dedine ako ja, potom je leto na dedine synonymom hrabania sena a práce okolo neho. Kto zažil pozná a môže si pospomínať. Kto nezažil, môže atmosféru tradičných prác na dedine prežiť cez moje spomienky.